Mesajı Okuyun
Old 10-01-2014, 15:05   #1
Konuk

Soru boşanma ve ikiz kızlarımın velayetini alma

öncelikle tarafımıza böyle bir imkan verildiği için çok teşekkür ediyorum.
28 yaşında ve 10 yıllık evli bir bayanım. 7 yaşında 1. sınıfa giden ikiz kız çocuklarım var. şu an çalışmıyorum. kendi üzerime bir mal varlığım da bulunmuyor. eşimle şiddete varan kavgalarımız oluyor. kızlarım bu durumdan korkuyor ve olumsuz etkileniyorlar. ben de bu durumdan fazlasıyla rahatsızım. eşimden boşanmayı düşünüyorum. ama çocuklarımın velayetini alamam diye çok korkuyorum. oturduğumuz ev kayın validemin eşimin üzerine yaptı. arabası var. 8 yıldız aynı iş yerinde çalışıyor. bense ayrılırsam annemin müstakil olan evinin bir katında ikamet etmeyi düşünüyorum. çalışıp kızlarıma bakarım. çocuklarımı kayın validemin büyütmesini istemiyorum. kendisi de eşinden ayrı ve çok düzensiz bir hayat yaşıyor. bir çok erkek arkadaşı oldu hatta bir keresinde evli bir erkek arkadaşını evimize bile getirmişti ben hamileyken. eşim de bunlara annesi maddi destek olduğu için göz yumuyor. ama bana karşı davranışları çok sert. boşanırsam çocuklarımı alabilir miyim ve eşimden nafaka talep edebilir miyim??