Mesajı Okuyun
Old 13-08-2010, 07:04   #7
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan puckun
Sayın Burcu Birlik;
Adli yardım kurumu içinde çalışırken siz sadace görevlendirildiğiniz dava ile ilgili işlem yapabilirsiniz.Örneğin davayı kazandınız. İlamı icraya koyacaksınız. Sayın Levent Cirit 'in de dediği gibi Müvekkiliniz tekrar adli yardım bürosuna başvuracak ve davayısizin takip ettiğinizi adli yardım burosuna söyleyecek böylece adli yardım burosu yeniden sizi görevlendirecektir. Bu durumda da yeniden vekalet ücreti alacaksnız. Baro zaten daha önceden işi takip eden meslektaşa devam niteliğinde olan dosyayı göndermeye dikkat eder. Nihayetinde davanın ve işin içeriğini en iyi siz bilebilirsiniz.Bu halde de zaten yeni bir vekalet çıkartılmasına dolayısıyla ek masraf yapılmasına gerek kalmaz.Hatta müvekkiliniz başvuru yaptıktan sonra sizin de baroya bu hususu sözlü olarak hatırlatmanızda fayda var kanaatimce.
İyi çalışmalar.

Sayın puckun'un yazdıklarına katılıyorum.
Adli yardım ücreti, Baro'nun avukata verdiği görev için ödenen ücrettir. Dolayısıyla görevlendirme yapılmadan ücret ödenemez. Bu nedenle soru sahibi meslektaşımızın müvekkilini, sayın puckun'un açıkladığı biçimde Baro'ya yönlendirmesi gerekmektedir.