Mesajı Okuyun
Old 01-04-2010, 16:22   #10
Noyan Yiğit

Malatya da sanıyorum "şeker hoca"lakaplı halk ve cemaat ile çok iyi ilişkiler kuran ve halk tarafından çok sevilen bi hoca. Aylardan ramazan, malum teravih namazı var. O akşamda çok önemli bi milli maç var. Cemaat hoca efendiye diyorki "hocam teravihi kaçırmak istemiyoruz, ancak biliyorsunuz milli maç da var ne yapalım" hoca da diyor ki " siz merak etmeyin, ben namazı biraz hızlı kıldırır, sizi maça yetiştiririm". Ezan okunuyor neyse teravih namazı başlıyor, hoca ilk 4 rekatı çok hızlı kıldırıyor, sonraki rekatlarda namazı normal bir hızda kıldırıyor. Namaz bitiyor. Cemaat maça biraz geç kalıyor. Diyorlar ya hocam ilk dört rekatta çok iyi gidiyordun ne oldu sonradan yavaşladın! Hoca diyorki "kardeşim iyi gidiyorduk da, yolda radara rastladık. Bu nedenle frene bastık biraz".Meğerse hoca ilk 4 rekatı kıldırdıktan sonra arkasına dönüp bi bakıyor ki Müftü bey arkasında namaz kılıyor. Bu yaşanmış bi olay. Bazen demek ki namazlarda da sürat yapılabiliyor. Belki bu imam arkadaş da bi şeylere yetişecekti, ama radarı farketmemiş!
Biraz espiri katmak istedim olaya.