Mesajı Okuyun
Old 13-09-2007, 13:45   #30
DMKY

Alıntı:
Yazan tayfun_cryonix
sayın dmyk dediğim gibi ben hukuğunda master programları içinde olduğunu gördüm ve master programlarının tamamına yakınıda ingilizce.ben bu yüzden hukuk master programlarının ingilizce olabileceğini sölüyorum.Ayrıca başka ülkelerle yarışmak için açılan master programlarının ingilizce yerine almanca olması çok saçma olur ve almanyanın hedeflediği yarışmaya hiçbir katkı sağlamaz.

Degerli Arkadasim Tayfun,

Sn Iyigun ve bendeniz yurtdisinda tahsil yapan kisileriz ve siz de taktir ederseniz, bu konuda oldukca cok bilgiye sahipiz. Gelin uzatmayalim daha konuyu. Benim bildigim tum hukuk fakultelerinde egitim dili almanca. Istisna var mi bilemeiyorum cunku duymadim. Belki bir iki tane ozel okul var, ama onlar da sanirsam ingilizcenin yaninda almanca istiyorlar.

Sizin belirttiginiz gibi, başka ülkelerle yarışmak için açılan master programlarının ingilizce oldugu dogrudur ama bu master programlarina hukuk dahil degildir, cunku Almanya`nin hukuk konusunda diger devlet hukuklari ile yarisma kaygisi yoktur.

Biz "Bir bilen" olarak durumun boyle oldugunu soyluyoruz, ancak siz Almanya`daki universitelerin web-sitelerinden de gerekli bilgileri alabilirsiniz. Yabanci ogrencilerin Almanya`da hangi bolumleri hangi dilde okuyabilecegine iliskin sartlar, hemen hemen her universitenin sitesinde mevcut. Bu bilgiler ingilizce olarak da verilmekte.

Size tavsiyem, okullarin web-sitelerini ziyaret etmeniz.