Mesajı Okuyun
Old 11-06-2009, 10:36   #13
Av.Barış

Varsayılan Tecavüz Oyununu polis Bozdu

Tecavüze uğradığı iddiasıyla karakola başvuran kızdan şüphelenen polis araştırınca oyunu ortaya çıkardı... Edinilen bilgiye göre, Büyükçekmece Polis Merkezi'ne 31 Mayıs 2009 günü başvuran 18 yaşındaki Ferdane K, M.Ç.'nin kendisine uyuşturucu hap içirdikten sonra tecavüz ettiğini iddia etti.

Genç kızın şikayetçi olduğu gün görevli olan bir polis memuru genç kızı hatırladığını belirterek şüphelendi. Ferdane K.nın ifadesi üzerine M.Ç. ile iki arkadaşı gözaltına alındı.Yüzleştirme sırasında genç kız sadece M.Ç.'den şikayetçi oldu. Diğer iki kişi serbest bırakıldı.

Ferdane'nin ifadesini, kendisini tanıdığını söyleyen polis memuru aldı. Verilen çelişkili ifadelerinden şüphelenen polis memuru durumu amirlerine iletti. Bunun üzerine Ferdane K.'nın polis kayıtları incelendi. Ferdane'nin 2007 ve 2008 yıllarında 3 ayrı kişiden daha tecavüz iddasıyla şikayetçi olduğu ortaya çıktı. Soruşturmayı derinleştiren polisler, Ferdane'nin tecavüz iddiasında bulunduğu kişilere ve ailelerine ulaştı.

Tecavüz suçlamasında bulunulan 3 kişiden 2'si Ferdane K'nın anne ve babasına olay nedeniyle kendilerinden para istediklerini ancak ödemediklerini belirtti. Tecavüzle suçlanan çocuklarını kurtarmak için diğer bir aile ise K. ailesine 10 Bin TL para ödediği ve bunun karşılığı olarak da ailenin şikayetini geri aldığını söyledi.

Ferdane ve ailesinin şikayette bulundukları kişilerin ailelerinde 20 Bin ile 200 Bin TL arasında para istediği ortaya çıktı. Polis ekipleri bunun üzerine Ferdane, annesi Necla ve babası Sebahattin K.'yı gözaltına aldı. İfade işlemleri tamamlanan aile ile tecavüz suçlamasında bulundukları M.Ç. Büyükçekmece Cumhuriyet Savcılığı'na gönderildi. Tecavüzle suçlanan M.Ç. savcılık tarafından serbest bırakılırken K. ailesi ise Cuma günleri karakola gelerek imza atmak zorunluğuyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Ferdane K'nın şikayetiyle 2008 yılında tutuklanarak yaklaşık 4 buçuk ay cezaevinde kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmasına karar verilen Doğan A., "Demek ki bu işin tek mağduru ben değilmişim. Ben Ferdane'nin normal bir arkadaşıydım. Kendisini arabamla evine bırakırken boynumu ısırdı. Daha sonra ise polisler tarafından gözaltına alındım. Tecavüz suçlamasıyla 4 buçuk ay cezaevinde yattım. Bu insanlar benden ve ailemden yüklü miktarlarda para istediler ancak ben suçsuz olduğum için para ödemek istemedim. İş ve aile hayatım çok olumsuz etkilendi. İş yerimi kapattım. Evlenmeyi düşündüğüm sevgilimle ayrılmak zorunda kaldım. Bu ailenin başka insanlarında canını yakmaması için en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum" şeklinde konuştu

Milliyet