Mesajı Okuyun
Old 05-11-2007, 00:32   #318
Seyda

Varsayılan 3 Kasım 2007'yi bir yere not ettim!!

''Dayak yemiş gibi hissettim'' diyen arkadaşım benim de hissettiklerimi en iyi şekilde açıklamış..3 Kasım 2007 ruh gibi geçirdiğim bir gün oldu. Ankara Kalesi'ndeki fasıl gecesi bile beni kendime getiremedi tam olarak..Mezun olalı 1 yıl oluyor, ben 2 sınav geçirdim ve 'bu kez 3 ay herşeyden koptum, hazırlandım, kazanamamam için hiçbir sebep yok' dememe rağmen yine sınav benim için umduğum gibi olmadı..

Sınava ilk kez girenlerin, sınavın kolay olduğunu söylemesi çok normal çünkü sonuçları kestiremiyorlar Bu sınav 2007 Mart sınavından kat kat daha zordu..Ceza Hukuku, Borçlar ve Medeni Hukuk'un birçok sorusunun cevabı muğlaktı. Ayrıca ben 100 kez çözsem 99 kez doğru yapacağım kolay soruları da yanlış işaretleyerek 70 barajını zora soktum..

2 Kasım'da, Hakim Adayı olarak akademide dersi olan arkadaşlarımı görmek için akademiye gidince pek heveslenmiştim ama maalesef çok istemek yetmiyor 'Umut fakirin ekmeği' mantığıyla, yarın açıklanması beklenen soru ve cevaplara, sonuçlar açıklanana kadar bakmayacağım. Bu şoktan çıkana kadar dinlenmeyi planlıyorum

Özellikle sınava ilk kez girenler lütfen umutsuzluğa kapılmasınlar. 2 kez ve daha fazla girenler umutsuzluğa kapılabilirler Hepimiz için hayırlısının olmasını temenni ediyorum..