Mesajı Okuyun
Old 12-04-2010, 11:32   #1
Konuk

Varsayılan Davanın sonucu nasıl olur ?

Eşim ile evleneli yaklaşık on bir ay oluyor. Eşimin birinci evliliğinden ondört yaşında bir kız çocuğu var. Benim ise ilk evliliğim. Eşim ve ben her ikimizde kariyer sahibi kişileriz Ancak yaşantımız eğitimlerimize paralel değildi. Özetle onbir ay boyunca eşimden darp ve şiddet gördüm. Kendisinden şikayetçi oldum. Yedi aylık hamileyim. Dört şikayetim bulunuyor. Adli raporlarda var. Basit yaralama şeklinde. Adli raporların dışında bebeğin ve benim sağlığımı olumsuz yönde etkilediğini kanıtlar hastane raporlarımda mevcut. Darp izlerinin olduğu resimlerimde. . . Sorun eşimin ilk evliliğinden olan kızından kaynaklanıyor. Babasını bir başkası ile paylaşamıyor. Zaten önceki eşinden de boşanmasında kızı tesirli olmuş. Annesini ikna etmiş. Bir yıla yaklaşık bir zaman boyunca karı koca hayatı yaşayamadık. Eşimin hayatında başka bir kadın olduğunu da düşünüyorum. Çünkü maaş kartımı kendisi almış ve kendisi de iyi bir maaş almasına rağmen ve hiç bir kredi vs ödememesine rağmen kiradada oturmamamıza rağmen ikimizin maaşı yetmiyordu.
Bu olaylar nedeniyle ben evden ayrılmıştım. Ancak o ikna ederek beni geri döndürdü. Amacı ise şikayetlerimi geri aldırmak, beni tahrik ederek ses kayıtlarımı alarak mahkemede delil olarak kullanmak olduğunu şimdi anlıyorum.
Sonuç olarak;
1- Ses kayıtları mahkemede delil teşkil edermi ?
2- Kızının şahitliği mahkemede delil teşkil edermi. Çünkü kızını kullanıyor.
3- İki ay sonra doğacak bir bebeğim olduğu için aile ortamında yetişmesini istediğimden boşanmayı istemiyorum. O nun kusurlu olduğunu nasıl kanıtlayabilirim.
4- Boşanma davasını kendisi açtı. İddialarını cevapladık . Ayrıca evlilik öncesi aldığım krediyi maaş kartım kendisinde olduğu için ödeyemedim temettüye düştü ve maaşım hacizli. Şu an geçim olarak zorlanmaktayım. Doğum hazırlığı ve masrafları da var. Ama kendisi hiç ilgilenmiyor. Tedbir nafakasını alabilirmiyim doğum öncesinde . . .
5- Aile birliğinin sarsılması nedeniyle davayı açmış. onun kusurlu olduğunu kanıtlayabiliyorum. iDDİALARI hayal ürünü. Ve on bir ay öncesinde huzurlu bir yaşantım varken şu an madden ve manen bitmiş durumda olduğumu, çocuğumu aile ortamında büyütmek için boşanmak istemediğimi bir yıla yakın bir süredir darp ve şiddet görerek asıl mağdurun ben olduğumu onun kusurlu olduğundan boşanmanın oluşmamasını
6- Kızının beni evde istemediğinden ve aşırı kıskançlık nedeniyle babayı paylaşamadığından sorunların oluştuğunu,
7- Bu nedenle zaten aleyhimde şahitlik yapacağını vs
bu konuları mahkemede en güzel şekilde nasıl ifade edebilir, mağduriyetimi nasıl ispat edebilirim.

Dava ne kadar sürer ve Sonuç tecrübelerinize göre ne olur ? Şimdiden teşekkür ediyorum. Saygı ve hürmetlerimle ...