Mesajı Okuyun
Old 26-09-2006, 12:08   #1
PINAR YILMAZ

Varsayılan 52 Bıçak Darbesi İçin Dört Yıl Yattı!

Birlikte yaşadığı Ayşegül Porsuk`u 52 yerinden bıçaklayan Aydın Kara, dört yıl hapis yattıktan sonra serbest kaldı

NEŞET KARADAĞ Adana DHA
Adana`da, nikahsız olarak 9 yıl birlikte yaşadığı Ayşegül Porsuk`u sokak ortasında ve polislerin gözü önünde 52 yerinden bıçaklayan Aydın Kara, 4 yıl sonra tahliye oldu. Kara yeni TCK`dan yararlandı. Dumlupınar Mahallesi`nde 10 Ekim 2002`de Porsuk`u (27) kendisini aldattığı ve evden kaçtığı iddiasıyla sokak ortasında bıçaklarken itfaiyenin tazyikli su sıkmasıyla durdurulabilen Kara (33), Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesi`nce 2004`te 12 yıl 6 ay ağır hapis cezasına mahkum edildi. Yaklaşık dört yıldır tutuklu bulunan Kara, Adana Açık Cezaevi`ne nakledildi. İyi hali nedeniyle adliyede temizlik hizmetlerinde görevlendirilen Kara, 1 Haziran`da yürürlüğe giren yeni yasadan faydalanmak için mahkemeye başvurdu. Yeniden yargılanan Kara, karar duruşmasında eşini kendisini aldattığı için yaraladığını tekrarlayarak, `İsteseydim bir bıçak darbesiyle öldürürdüm. Eşimi ve çocuklarımı seviyorum. Pişmanım. Yeni yasanın indirimlerinden yararlanmak istiyorum. Eşimle barıştım` dedi. Kara`nın avukatı da müvekkilinin tahliyesini istedi.
Beş ay daha yatabilir Mahkeme heyeti, Kara`nın cezasını yeni TCK`ya göre 11 yıl 3 aya indirdi. Ayrıca, tutuklu bulunduğu süre ve dosyanın Yargıtay`dan geç dönebileceği dikkate alınarak, Kara`nın tahliyesine karar verildi. Ceza Yargıtay`ca onanırsa, Kara yaklaşık 5 ay daha hapis yatacak.

kaynak:www.tumgazeteler.com