Mesajı Okuyun
Old 25-07-2009, 14:26   #11
Noyan Yiğit

Sayın Av.Nuran Zöhre meslektaş ile ilgili şikayet önerimi tasvip etmediğinizi bildirmişsiniz;hukuki işlemi neden ve nasıl yaptığını bilemeyiz demişsiniz. Ben de önerime "aynı tarihte yapmış ise" diye bir şart koymuş idim. Eğer aynı tarihte yapmış ise bunun birden fazla avukatlık ücreti almaktan başka ne anlamı olabilir ki ? bence bu da etik olmıyan bir davranıştır. Ben böyle bir davranış ile karşılaşsam bu meslektaşı şikayet ederdim. Mesleği bu kadar da ayağa düşürmemeliyiz bence. Geçen gün buna benzer bi şeyle daha karşılaştım. Hasar tesbiti yaptırılmış ve bundan sonra tespit raporuna dayanılarak ilamsız takip yapılmış, karşı taraf vekili itiraz etmesi halinde takip duracağı halde tutmuş ödeme emrine tespit raporu eklenmedi diye takibin iptali davası açmış. Zaten tespit raporu tesbit dosyasında vatandaşa tebliğ edildi. Bu da bana yine karşı taraftan avukatlık ücreti almak için yapılmış etik olmıyan bir davranış gibi geldi. Bunlar yanında çok avukat çalıştıran ve kriz nedeniyle işsiz kalan meslektaşlarımızın yaptığı şeyler. Biz böyle ayak oyunlarına pek alışkın değiliz doğrusu