Mesajı Okuyun
Old 19-02-2003, 10:29   #5
Sibel

Sayın Hamdi Sırrı;

Köşe yazınızı bir kez daha ve daha da dikkatlice okudum. Sizi, anlatım stilinizi ve çözüm önerilerinizi anlayabiliriyorum. Belirtmiş olduğunuz çözüm önerisinin bir benzerini Türk Eczacılar Birliği şu anda kendi meslekleri için uygulamaya koymak üzere... Bildiğim kadarı ile hukuki çalışmalarına devam ediyorlar.. Umarım bu tip sorunlar hukukçuları ilgilendiren meslek odalarınca da dikkate alınır.

Ama yineliyorum "umutların tükenmeye yüz tuttuğu bu günlerde umutsuzluğa sürüklenmek" te ısrar etmek durumunda bırakıldığımı düşünüyorum. Henüz öğrenciyim ve bir umutla hukuk fakültesinde okumaya gayret ediyorum. Ama görüyorum ki asıl mücadele okulu bitirdikten sonra başlayacak... Ben ise yolun yarısı denilen o izafi zamanı bitirmiş durumdayım ve siz " on yıllar"dan söz ediyorsunuz....

Şimdi sormalıyım; "On Yıllar" gibi bir zaman dilimini beklemek yerine acaba ben tekrar otobüs beklediğim durağı mı değiştirmeliyim ?

Yoksa ben ve benim gibiler durak değiştirmekte bile geç mi kaldılar ?

Bu arada "Mesleğe henüz başlamamış gençler " sözünüzü üzerime alınıp onurlandığımı da ifade etmeliyim.

Ancak şunu da ilave etmekten kendimi alıkoyamayacağım: Emanet etmeyi düşündüğünüz çiçeği sizin emin ellerinizde bırakarak, ardınızdan gelmeye devam eden bahçıvan ordusu ile beraber büyütmek umuduyla....

Saygılar sunuyorum....