Konu: Herseyime..
Mesajı Okuyun
Old 20-12-2006, 12:45   #1
Cest la vie

Varsayılan Herseyime..

Canim Dedem,
Tam ikinci yili bugun, aramizdan sessizce ayrilisinin. Tam iki yil olduguna inanasim hic gelmiyor, hala tum ayrintilarinla gozumun onundesin... En son ayrilmadan iki gun once yolladigin bakislarindaki sevgi isiltisi, hala yuzumu aydinlatmakta... Bazen hayalini goruyorum onumde, yine o sevgi dolu bakisinla goz goze geliyorum. Simdi, diyorum, simdi eliyle basimdan tutup, opmek icin kendine cekecek beni... Guluyorsun, uzaktan sevmek de guzel seni diyorsun, bakislarindaki isiklari yogunlastiriyorsun.. Mecburen, peki, diyorum.. Gidiyorsun...

Seni cok ama cok ozledim dedecigim.. Benim baska sehirlere gitme korkunu neden bu kadar yogun yasadigini anliyorum simdi... Universite sinavi sonrasi ikna cabalarini, master basvurusuna Istanbul'a gidecegim dedigimdeki o ani, kizgin tepkini.. Nasil da sevinmistin ilk isimin de senin yanibasinda olmasina.. Peki sen neden gittin dedecigim? Sen giderken benim seni nasil ozleyecegimi aklina neden getirmedin? Peki sen? Sen ozlemiyor musun beni oralarda? Giderken ozleyecegini bilmiyor muydun da gittin? Dede'm... Kokunu ozledim.. Sicakligini ozledim... Titreyerek, bir gule dokunurcasina ihtiyatli, incitmekten korkan opusunu ozledim.. Gozlerinle sevgini yollayip, onu derinlerime aktarmana yardimci olan gulusunu ozledim...

Ben de gittim dedecigim senden sonra... O apartmanda senin katini gecip eve cikmak, evine girdigimde koltugunu bos gormek, odama gectigimde alt katimda yanan kaloriferinin sesini duyamamak, sabah ise giderken servis bekledigim yerden pencerene baktigimda perdenin arasindan o guzel yuzunu gorememek bana cok agir geldi.. Terkettim sehri ben de.. Cok uzaklara geldim.. Kita degistirdim.. Hayatta olsan asla razi olmayacagin seyi yaptim, koptum Tarsus'undan dedecigim.. Dayanamadim. Sen gittin, ben de biraktim... Sen gittin, ben de kalamazdim...

Dedecigim.. Baska bir dunyadaki 'ikinci yas gunun' kutlu olsun. Elime cicek alip gelmek isterdim ziyaretine, seninle orada konusmak isterdim. Olmadi, bu yil yapamadim. Ama bak, beni birakip gittigin saatte uyanigim ve seninle burdan konusuyorum. Merak etme canim dedecigim, nerede olursan ol, nerede olursam olayim.. Sana hep ulasacagim bir sekilde... Beni ozlemene izin vermeyecegim..

Bu arada, sakin merak etme: 'SIKI GIYINIYOR, FAYDALI SEYLER YIYORUM'... Sen de dikkat et kendine..

"Tek Cicegin Ahu'n"