Mesajı Okuyun
Old 25-09-2007, 08:08   #7
av.gzm

Sayın Şehper Ferda Demirel;
benim kınadığım ;insanlara hukuki gerçeklikleri anlatıp onları bilinçlendirme yönünde çaba göstermesi gerekirken yani yanlış olanı düzeltmesi gerekirken ;tam tersi davranarak sırf maddi kaygılar yüzünden böyle saçmasapan,anlatım bozuklukları ile dolu ,hukuka ,ahlaka ,adaba aykırı bir sözleşmeyi kaleme alan meslektaşımızdır.
şahsen ben ; büroma bu tür taleplerle gelen insanları ;bu tarz sözleşmelerin yapılmasının mümkün olmadığı ; kaldı ki yapılsa bile tarafların birbirlerinden herhangi bir hak ve taleplerinin bulunamayacağı yönünde muhakkak uyarıyorum ve kesinlikle bu tip bir sözleşme düzenlemiyorum..Bu sözleşmeyi bana getiren bayan ; sözleşmenin geçerliliği konusunda o derece inandırılmış ki ;açıkçası ben onu ; hukuka ,ahlaka ve adaba aykırılık konusunda ikna etmekte zorlandım Hatta bir ara bayan da işi almak istemediğimi ve benim onu kandırdığımı falan düşündü.
Hiç bir meslektaşımız bizi bu denli zor durumda bırakmamalı ,bizi hukuki meselelerle muhatap etmeli ve attığı her adım meslek ahlakı dahilinde olmalı diye düşünüyorum.