Mesajı Okuyun
Old 03-04-2008, 15:25   #1
adalet48

Varsayılan bilirkişi raporuna 7 gün içerisinde itiraz

Sevgili Meslektaşlarım
Tapu İptal ve tescil davasında keşif yapıldı bilirkişiler raporlarını hazırlayıp sundular. Hakim geçen celse bilirkişi raporlarına karşı beyanlarımızı sunmamız için 7 gün süre verilmesine karar verdi, ancak itirazlarımı bu süre içerisinde bildirmeyip esas hakkındaki beyanlarım ile birlikte duruşma gününden önce dosyaya sundum.Başka bir konu için duruşmadan bir süre sonra dosyama baktığımda, dosya içerisinde, süresinde bilirkişi raporuna itiraz edilmediği için itirazlarımın reddine yönelik karar verilebileceğine dair kısa bir çalışma notu gördüm ve ilk ne olduğunu anlayamadım. Çünkü genelde uygulamada şimdiye değin bu şekilde bir problem yaşamadım. Bu arada davacı vekili olarak bilirkişi raporlarına kısmi itirazlarda bulunmuştum. Başından buna benzer bir durum geçen meslektaşlarımın görüşlerine ve bu durumun ne şekilde bertaraf edilebileceğine yönelik yardıma ihtayacım var. Bununla ilgili yargıtay kararı gönderebilirseniz çok sevinirim. Çünkü benim görüşüm verilen sürenin kesin süre olmadığı ve raporların ibrazından sonra ilk duruşma gününe kadar itiraz edebileceğim yönünde