Mesajı Okuyun
Old 23-05-2011, 14:07   #3
Metel

Sayın Akçay öncelikle teşekkür ederim;
Siz KİT te görev yaparken bildiğim kadarıyla Kamu Personeli statüsü kazanıyorsunuz. Ancak ben kendi büromu açmayı düşünüyorum. Bir büroda SSK lı çalışmam durumunda son iki yılda 365 gün sigorta isteyecekler diye düşünüyorum.

Eşi; kamu kurum ve kuruluşları dışında 17/7/1964 tarihli ve 506 sayılı Sosyal Sigortalar Kanunu kapsamında sigortalı işçi statüsünde çalışanlardan...(4-Başvuru tarihinden itibaren geriye dönük son iki yıllık süre içinde en az 360 gün sigortalı hizmeti olduğunu ve sigortalılığının halen devam ettiğini gösterir belge)

Aslında bu durumda da Avukat statümüz devam ettiği için (19/3/1969 tarihli ve 1136 sayılı Avukatlık Kanunu kapsamına girenlerden SSK lı çalışma süre şartı istenmiyor) belki yine de 365 gün SSK hizmeti istenmez ancak malumunuz bu tür işler ne yazıkki belli olmuyor. Ben de tüm planlarımı SSK çalışması istenmeyeceği üzerine kurduğum için bu aralar bu durum kafama takıldı. Yönergeyi yanlış mı yorumluyorum acaba. Sayın Akçay'a , ayrıca ilgi, bilgi ve zamanını paylaşan meslektaşlarıma teşekkür ederek bilgi ve görüşlerinizi bekliyorum.