Mesajı Okuyun
Old 25-09-2007, 10:03   #3
avukatsamsun

VEKALETNAME ÖRNEĞİ

T Ü R K İ Y E C U M H U R İ Y E T İ
.............................N O T E R L İ Ğ İ

Yevmiye No :
Tarih :

V E K A L E T N AME

VEKALET VEREN :

Adı Soyadı :

Baba Adı :

TC Kimlik No :

Vergi No :

Nüfus Kayıt Bilgileri :
İli
İlçesi
Mahalle/Köy

Cilt no
Aile Sıra No
Birey No
Adresi :

VEKİL OLAN :

Leh ve aleyhinde açılmış ve açılacak olan bilumum dava ve takipler ile benimde başkaları aleyhine açtığım veya açacağım dava ve takiplerden dolaylı T.C. mahkemelerinin, meclislerinin, daire ve müesseselerinin ve komisyonlarının her kısım ve derecesinde davacı, davalı, müdahil ve üçüncü şahıs gibi her sıfat, tarik ve suretle beni temsile, hak ve menfaatlerimi temin, müdafaa ve muhafazası için uygun göreceği tüm muameleleri takip, tamamlama ve bitirmeye, yeniden dava açmaya, iştirak talebinde bulunmaya, iştirake, her nevi dilekçe ve layihaları kendi imzası ile ilgili mercilere vermeye, tebliğ ve tebellüğe, kararların açıklanmasını veya düzeltilmesini talep etmeye, tanık, bilirkişi göstermeye, karşı taraftan gösterilenleri red ve kabule, raporlara itiraza, protesto, ihbarname ve ihtarname keşide etmeye, keşide edilenleri kabule ve bunlara cevap vermeye, yemin teklif etmeye, teklif edilen yemini kabule veya redde, keşif talebinde bulunmaya, keşif taleplerini redde ve kabule,benim adıma yaş düzeltme davası açmaya,bu davayı takip edip, sonuçlandırmaya bununla ilgili nüfus müdürlüklerinde de gereki işlemleri takip etmeye, ihtiyati ve icrai tedbir alma ve yaptırmaya, icra dairelerinde, Yargıtay, Danıştay, Sayıştay ve diğer devlet dairelerinin tümünde işleri takibe ve intaca ve gerekli işlemleri yaptırmaya, mürafaaya, temyiz-i davaya, kararın düzeltilmesini istemeye, duruşmadan vareste tutulma isteminde bulunmaya, gıyabımda cereyan edecek duruşmalara katılmaya, yargılamanın iadesini istemeye, hakimin reddini istemeye, davanın tamamını veya bir kısmını ıslah isteminde bulunmaya, açılmış ve açılacak davaları kabule, davadan ve temyizden vazgeçmeye, feragate ve feragati davayı kabule, ahzu kabza, sulh ve ibraya bu yetkilerinin bir kısmı veya tamamı ile başkalarını da tevkil, teşrik ve azle mezun ve yetkili olmak üzere; birlikte ve ayrı ayrı olmak üzere vekil tayin ettim.

VEKALET VEREN
İmza

NOTERİ
Tasdik ve İmza
ASLININ AYNIDIR

Sadece notere yaş düzeltme davası için avukat vekaletnamesi istiyorum demesi de yeterli. Bu şekilde bir vekalet düzenliyorlar.
Kolay gelsin...