Mesajı Okuyun
Old 30-10-2018, 18:27   #1
Nezo

Varsayılan Haksız işten çıkarma telefonda taciz

Merhabalar Benim kızımı işyerinde birisi duygusal mesajlarla rahatsız ediyormuş (ona ilgisini bildiren hoşlandığını anlatan) kızım o çalışanın müdürüne bunu söylemiş ama sözlü olarak yazılı şikayet etmemiş onu düşünememiş. Taciz eden kişiyi de telefonunda engellemiş. Bundan sonra iş yerinde sözlü sataşmalar yapmaya başlamış erkek çalışan. Bunun üzerine kızım tekrar müdürüne çıkıyor ve sataşmaları söylüyor. Müdür halledeceğini söylüyor. Şirket avukatı geliyor ve kızıma Şirket Sahibi ve genel müdürün kararıyla taciz eden adamla birlikte kızımın işine son verdiklerini söylemiş. Kızıma 4 günlük izinli olduğunu söylemiş Ve avukat bu Watsaptaki mesajların cinsel taciz olmadığını söylemiş. Ve kendi isteğimle işten çıkıyorum. Derseniz arkadaşlarınıza karşı madur olmazsınız demiş.. biz istersek sizi farklı bir maddeden çıkarırız daha mağdur olursun dediler . Bir nevi Tehdit .anlaşmalı çıkarsanız Biz tazminatınızı yine öderiz demiş. Kızım benim suçum yok imzalamam demiş. Çıkarırsanız çıkarabilirsiniz bana haksızlık ediyorsunuz demiş. Ben işyerime manevi tazminat davası açabilirmiyim. (Açtırmamak için uzlaşma ile anlaşmaya çalışıyorlar) Tacizciyi işten atacağına Beni tacizciyi ifşa ettiğim için onur kırıcı şekilde işten atıyor. Yapılması gerekenler için bilginize ihtiyacım var yardım edermisiniz.?
Kadın olarak onur kırıcı bir davranış. Manevi olarak zor duruma düşürdüler .Teşekkür eder kolaylıklar diliyorum.