Mesajı Okuyun
Old 14-07-2015, 06:33   #2
av.murat kılıç

Sayın Katılımcı,

-Öncelikle geçmiş olsun, ağır travmalar geçirmişsiniz.

-Çocuğun Velayetini almak için aile mahkemesine dava açabilirsiniz. Gerekçe olarakta çocuğu size göstermediğini, çocuğun anne bakım ve şefkati olmadan büyüdüğünü gösterebilirsiniz. Ancak bu davadan önce çocuğu almaya icra dairesi tarafından gitmeniz ve çocuğu göstermediğini tutanağa yazdırmanız gerekecektir. Ayrıca o esnada küfür ve hakaret ederse bunlarıda icra dairesi tutanağına yazdırabilirsiniz. Tutanaklar kesin delildir. Çocuğu görüş hakkı olana göstermemek suçtur. Bu konuda eşiniz hakkında göstermediğinden dolayı dava da açabilirsiniz.

-Ayrıca eşinizin küfür ve hakaretleri de olduğunda C.Savcılığına şikayet edebilirsiniz. Tanığınız da varsa eşinizin hakkında dava açılabilir.

- Hukuki süreçlerin her aşamasında bir avukattan yardım alabilirsiniz. Karakolda dayak yediğinizi söylemektesiniz. Yanınızda bir avukat olsaydı dayak teşebbüsünde bulunmaya cesaret edemeyeceklerdi. Böyle bir şeye teşebbüste dahi bulunsalar avukat polislere tutanak tutturur ve failler hakkında dava açılırdı.

-Hukuki yollardan ümidinizi kesmeyin. Sizin sorunlarınızla ilgilenecek bir avukattan yardım alırsanız mutlaka istediğiniz sonuca ulaşacağınızı düşünüyorum.

Kolay gelsin.