Mesajı Okuyun
Old 16-07-2006, 20:58   #11
neslegen

öncelikle bi hukukçu adayına karşı bu hassas tavrınızdan dolayı teşekkürler.belirtmek isterim ki sorularınızı kişiliğime bi saldırı olarak algılamadım.sözlerinizin böyle bi anlam taşımadığı gayet açık.sadece bunun bi ütopya olduğunu zaten belirtmiş olmama rağmen bunu günümüz şartları içinde değerlendirme çabanıza bi anlam veremedim.bu olanaksız öneriyi burda tartışmaya açmamdaki sebep de zaten durumun ne kadar çözümsüz olduğunu göstermekti.gerçekten de düşündüğünüzde bundan daha az imkansız bi çözüm bulabiliyorsanız benimle paylaşmanız beni çok sevindirir.vicdan hürriyeti konusuyla bağlantı kurmanız da sanki zoraki bir karşıt tepki izlenimi uyandırıyor.çünkü burada kimsenin vicdani tercihlerine bir müdahale olmaksızın özgürce tercihlerini yapmış insanlar arasından mesleğe uygun tercihler yapanların seçilmesini kastetmiştim.sanırım kamu yararı bu noktadan sonra gözetilebilir.vicdan derken ben halk dilindeki anlamyla kullanmıştım.yani din,siyasi görüş..vs gibi anlamları kapsadığında arkasında durulacak bi fikir gibi görünmüyor elbette.umarım anlaşılabilmişimdir.saygılar