Mesajı Okuyun
Old 21-08-2011, 06:48   #49
S.Orhan

[quote=tiryakim][quote=Zeytinn]
Alıntı:
Yazan tiryakim

en azından ben kararın hepsini eklemişim değil mi ?

Sayın Tiryakim,
Zeytinn hanım eklediğiniz yargıtay kararlarını değil, sizin görüşünüze katılmadığı halde kendi fikrinizin doğruluğuna dayanak yapmak için Cengiz beyden alıntıladığınız ''eksik cümleyi'' kastediyor Size cevap yazan meslektaşlara sürekli ''kararları okuyun'' diyorsunuz da, bence siz cevapları iyi okuyun derim Çünkü size cevap yazan arkadaşlardan tanıdıklarım yazılanları iyi okudukları gibi, yazmadan önce düşünürler ve araştırılması gereken birşey varsa araştırıp öyle yazarlar.Tanımadığım diğer arkadaşların da öyle yaptığını sanıyorum.

Kendi alanım olmadığı için özel hukuk konusundaki tartışmalara katılmamaya çalışırım.Ancak eklediğiniz Yargıtay kararlarının öyle çok fazla yorum gerektirdiğini düşünmüyorum.Öyle bile olsa diğer meslektaşların hemen hemen tamamı aynı görüşte ve sizin gibi düşünmüyor. Yapmanız gereken şey,burda değerli zamanlarını ayırarak size cevap yazan meslektaşları ısrarla sizin gibi düşünmeye ikna etmeye çalışmak olmamalı. Çünkü burda yargılama yapılmıyor. Eğer elinizde somut bir dava varsa ve bu Yargıtay kararlarının davanıza ışık tutacağını düşünüyorsanız hukuki yoldan ikna etmeniz gereken merci ilgili mahkemedir.

Son mesajınızda somut birşeylerden bahseder gibi olmuşsunuz.Eğer eliinizde somut bir olay varsa ve bunu ayrıntılı olarak açıklarsanız (yargıtay kararını eksik bildiren taraf vekili gibi yapmamak kaydıyla), benden değil ama diğer yetkin hukukçu meslektaşlardan daha fazla somut hukuki yardım ve meslektaş görüşü alabileceğinizi, bu kısır döngünün de sonlanacağını düşünüyorum
Saygılarımla.