Mesajı Okuyun
Old 31-08-2009, 09:20   #11
Av. Taner BAŞ

Alıntı:
Yazan | Burak |
Ücretsiz bir program gördümmü pek güvenemiyorum. Özellikle koruma programları. Çünkü piyasada bir çok virüs koruma programı var. Ve ortalama 60-70 $ gibi bir fiyat. Düşünüyorumda şimdi bunlar bu kadar para alıp bu işi yapıyorsa, bu program niye bedava yapıyor? Eksiği ne?

Belkide psikolojik. Mesela ortalama 500 ytl olan bir çamaşır makinesini 100 ytl ye biri satarsa insanın içinden niye ucuz sorusunu sormak geliyor.

Size katılıyorum. Piyasada tutunmak için olabilir. Esasında bir çok virüs koruma programı kanaatimce bilgisayara da zarar veriyor. Programlar düzgün çalışmıyor, bazen hatalı dosyaları virüs zannediyor.

Bir dönem ismini veremeyeceğim bir virüs programı kullanıyordum Sektörün en iyilerinden; oyun olsun diye masa üstüne virus.exe diye bir dosya yarattım. Program benim bu saçma tuzağımı sindirmek için 10 dakika uğraştı ve dosyayı da virüs olarka algıladı

Mesela ben E-imza yüklü pc'mi normalde internete girmek için pek kullanmıyorum yine bankacılık işlemleri için de Aslında hiç bir virüs koruma programı da tam garanti veremiyor. Bir nevi grip aşısı gibi.

Tanımadığımız kişileren gelen hiç bir maili açmayıp, internet gezinmek için herkezin kullanmadığı tarayıcıları kullanıp, işletim sistemini e-f gibi bir sürücüye yüklemek, internette gezerken de tarayıcının sorularının önemli bir kısmını hayır diye cevaplamak virüs için genel bir ön koruma sağlayabilir.

Bu arada paylaşım için de teşekkürler. İndirip deneyeceğim.