Mesajı Okuyun
Old 15-04-2011, 00:36   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Alıntı:
Sorularim
1-evliyken Gordugum Psikolojik Destek Velayette Sorunmu?

Sn.Katılımcı

Evliyken eşinizden şiddet görmeniz nedeniyle destek almanız olsa olsa eşinizin kusurlu eylemlierinin size ne kadar zarar verdiğini gösterir.

Depresyonde olmanız çocuğunuza gösterdiğiniz özen ve bakımda sorun yaratmıyorsa ,velayet ebgeli sayılmamalıdır diye düşünüyorum.

Alıntı:
2-araba Benim Uzerime Ama Karsi Tarafin Tedbiri Ve Baska Birine Borcdan Dolayi Haciz Var. Araba PaylaŞilirken Nasil Bir Yol Izlenecek?

Sizina dınıza kayıtlı araba hiç bir zaman paylatırılmaz.Maliki her zaman için siz olacaksınız.Fakat arabanın borcundan dolayı haczi ,alacaklıya arabanın satışına karar verilmesi yetkisi verir.Siz dilerseniz borcunuzu kapatarak satıştan korunabilirsiniz.

Alıntı:
3-benim Ondan Yuksek Maas Almam Ve Cocugumun Gecimini Tek Basima Karsilamam Velayet Konusunda Ise Yararmi.

Gelirinizin yüksek olması karşı tarafın nafaka ödeme yükümlülüğünü kaldırmaz.Sizin gelirinizin miktarı da velayetin size verilmesini garantilemez.Velayet çocuğun yüksek çıkarları gözetilerek mahkemece kararlaştırılacaktır.

Alıntı:
4-onun Evliyken Çektigi Kredi Borclarini Odemek Zorunda Kalirmiyim.

Herkes kendi borcundan sorumludur.Eşinizin borcundan dolayı sorumluluğunuz bulunmamaktadır.

Alıntı:
5-elimde Ses Kayitlari Face Kayitlari Var. Barismak Icin Yazdigi Ve Tanimadigim Kisileri Sahit Yazmislar. Bunlar Icin Ses Kayitinda Sunu Soyluyor. Mahkemenin Gidisatina Gore Onlar Konusacaklarini Biliyorlar. Tanimadigim Insanlar Bana Nasi Sahitlik Yapacaklar. Itiraz Etme Hakkina Sahip Miyim

Tanık beyanları mahkemece değerlendirilecektir.

Bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.