Mesajı Okuyun
Old 31-05-2012, 09:52   #22
ElifŞimşek

Alıntı:
Yazan suskun_juliette
Adımız avukat olsa da, bazı avukatların sırf katibi daha çok iş görüyor diye düşünerek, stajyer avukatı, yardımcı avukatı küçümsemesi devam ettikçe bundan daha farklı bir muameleyle karşılaşılacağını sanmam.Hal böyle olunca da katip "Senden önce ben buradaydım.","Sen bilmiyordun, ben gösterdim." demektedir.Önce avukat, meslektaşına sahip çıkacak,bunun ötesi berisi yok.Şayet mesleğine hain bir avukat değilse bu dengeyi kurar, sınırı çizer.Stajyer avukatı katibin insafına bırakırsa, ileride olabilecek bundan farklı bir durum yoktur.Üstüne üstlük en kıdemli katibiyle aynı maaşı verir Yaşadım, gördüm ve o büroyu terk ettim. Arkama dahi bakmam, yanında çalıştığım kişiye selam dahi vermem.

Yardımcı avukatlık müessesesi getirilse de getirilmese de, mesele, bürosunun kapısını binbir umutla ve mesleki ideallerle çalan genç meslektaşının onurunu, gururunu incitmeden-incittirmeden bildiklerini aktarmaktır.Ne onun mesleki şevki kırılır ne de hezeyanlara duçar olur.

Güzel yorum güzel düşünceler... Mesleğimizin hakettiği itibarı, önce o mesleği icra edenlerden sonra da diğer insanlardan görmesi ve üstadlarımızın bu hususta biz genç nesile destek olması, bizimde bu bilinç ve hevesle mesleğimizi icraya devam etmemiz dileğiyle diyorum sayın meslektaşım.