Mesajı Okuyun
Old 21-12-2011, 11:14   #2
kezzy

Alıntı:
Yazan Konuk
Belediye bünyesinde 1.5 yıldır sözleşmeli Mimar-İnşaat Mühendisi (iki dalda da diplomam var) olarak çalışmaktayım. Geçen hafta artık hizmetime ihtiyaç duyulmadığını ve sözleşmemin yenilenmeyeceğini belirten, yapmış olduğum hizmetlerden dolayı teşekkür edilen bir yazı aldım. Hiç bir neden bildirilmedi. 6 aylık hamileyim, mevcut durumumda herhangi bir yerde işe girebilmem mümkün değil. 1 ay sonra doğum iznine çıkacaktım. Sosyal güvencem olmadığı için hiçbir hamilelik hakkından yararlanamıycam. Eşim bağkur'lu ve hayli prim borcu var. Doğumumu kendi imkanlarımla yapacağım gibi görünüyor.
Avukat arkadaşlarla görüşmelerimde, idari mahkemeden yürütmeyi durdurma kararı alabileceğimi ama hamile olmamdan dolayı ek bir hakkım olmadığı söylendi.
Piskolojik durumumu tahmin edebilirsiniz. En zor zamanımda kapının önüne koyuldum. Bu durumda hamilelikten dolayı ek bir tazminat hakkım olabilir mi?

Sayın katılımcı;
Avukatınız olduğunu belirtmişsiniz, dolayısıyla sorularınıza, konuya vakıf avukatınız sadece burada yazdıklarınızdan öte bilgisi olmayan bizlerden daha sağlıklı ve doğru cevap verebileceklerdir.
Her aşamada avukatınızla birlikte hareket etmenizi öneriyoruz.
KAHDEM'e gsöterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.