Mesajı Okuyun
Old 23-10-2008, 10:48   #4
av_sibelll

Sayın Yaman, bizim baromuz olan Sivas Barosu bu sisteme yeni geçti. Bu sistemde bizim baromuzda her avukat bir ayın 2 günü nöbetçi. O gün de toplam 5 avukat görevlendiriliyor. Görevlendirmeler puan sistemine ve sıraya göre yapılıyor. Paunınız yüksekese diğerleri ile eşitlenen kadar aranmayabilirsiniz. Ancak diğer avukatlara ulaşılamamsı halinde veya diğerleri red etmesi veya mazeret bildirmleri halinde sizin puanınız yüksek olsa da size dönülüyor. Her sanbık veya mağdur için ayrı puan veriliyor. Mahkeme görevlendirmeleride bu puan hesabında dikkate alınıyor. mazeret bildirmezseniz ceza puanı alıyorsunuz. Ve bu ceza puanınızdan düşülüyor. aslında çok ayrıntılı bir sistem. Bir taraftan eşitliği sağlıyor ancak dediğim gibi ayrıntısı da çok. Hata olduğu zamanlarda olmuyor değil. Mesela geçenlerde ben nöbetçi olduğum gün hiç aranmadım. Ertesi gün yani nöbetçi olmadığım gün sabah 5 gibi arandım. hatta ilk aramada nöbetçi olmadığımı belirtip mazeret bildirdim ama yine tekrar ben arandım. ve gitmek durumunda kaldım. İşte böyle garip yanları da var. Eğer sistemi aldığımızda görevli bir meslektaşımız ( OCAS görevlisi) gelip sistemi tanıtmak için seöiner verdi. Sizede böyle bir seminer verilecektir. İyi çalışmalar.