Mesajı Okuyun
Old 30-10-2009, 17:59   #82
Nur Deniz

Ayak izlerine basarak birini takip ederseniz, onu geçmeniz mümkün değildir..

Nereden okudum bu sözü hatırlayamıyorum ama birkaç gündür hep aynı olayı yaşıyorum… Söylemek istiyorum sonra vazgeçiyorum;

-Kardeşim madem o kadar akıllısın o kadar zekisin, o kadar çalışkan o kadar beceriklisinde neden bunu kabullenmen bu kadar zaman alıyor diye…

Basit insanların en çok yaptığı şey kendisinden daha güçlü insanlara sığınıp daha basit sandıkları ile dostluk kurmalıdır..Basit insandır nede olsa, anlatır anlatır sorulmasa da, sonra korkmaya başlar..Halbuki karşıdaki insanın hiç ilgisini çekmez bile diğerinin ne söylediği ne düşündüğü…Korktukça hata yapar, hata yaptıkça korkar…

Basit insan hep bekler, oyuna girmez, bu zararlı oyun hep bekleyen tarafına işler..

Korkan insanı hemen anlarım ben, çünkü saldırmaya başlar…Bir an önce karşıdakini eleme çabasındadır çünkü..Yanlış yapar…Sorabilir mesela hata yapmadan önce;

-Benimle ilgili bir sorunun var mı? Diye…Sormaz soramaz…Saldırdıkça kendini mahveder..Umarsızlık en büyük cezadır. Diğerinin de içi içini yemesi..

Sevgisiz ve saygısız insanlardan da korkarım ben ..Kendini övenlerdende…Kısaca sorulmadan anlatılan her şey zarardır insana…