Mesajı Okuyun
Old 06-07-2009, 13:10   #63
Nur Deniz

Varsayılan Yarın Benim Doğum Günüm :)

Uzun bir yoldan geliyorum.

Zaman zaman sıkışan ve huzursuz , karanlık bir dönem geçirdim.Kimse bana sormadı bu hayatı ister misin diye.. Kendi alanım dışındaki tüm ses, stres , sıkıntı, ve de sözleri duymak zorundaydım..Ama dediğim gibi dar ve karanlık bir alandı, bu alandan çıkarsam , hayatımı kaybedebilirdim.

Yaşamın tüm gereklerini yerine getirdim, bekledim, sabrettim, hayatımı tehdit eden olaylara karşı tepkiler verdim..

İstenmeyen bir gebelikti zannedersem benimkisi.

Bu süreci büyük bir sabırla atlattım ve miadımı doldurdum.

Bir kaç gündür, tekme , ağrı, gerginlik nedeni ile yol arayışımı sürdürmekteyim. Başıma bir şey gelirse bundan sorumlu olanların da başının belaya gireceğinin sinyallerini verdim.

Yeni hayat için çok büyük hazırlıklar beklemiyor beni.. Yatacağım yer hazır değil, benim sorumluluklarımı taşıyacak kimse de yok. Ne yiyip ne içeceğim ben ya. Aracım da yok.. Yürümeyi ve mesafeler katetmeyi öğrenmek zorundayım. Bir de varlığımı hissettirmek zorunda kalacağım bir dünya.

Dünya nasıl bir yer acaba? Büyük mü? Zorlanacak mıyım? Kendi kararlarımdan sıkıntı mı yaşayacağım? Kimleri seveceğim? Aşk dedikleri şey de ne? Güzel mi? (Yeniden) kime aşık olacağım? Bir yol arkadaşım olacak mı? Bu soruların yanıtını yarından itibaren almaya başlayacağım..

Bir kez geliniyormuş hayata.. Ben hayatın hakkını vereceğim.. Komiğim ben biliyorum. Eğlenmeye vakit ayıracağım..Ve gezmeye, dünya öyle büyükmüş ki, görebildiğim her yeri görmeyi amaçlıyorum..

Susuz burda da yaşayamıyor insan, İzmir dedikleri bir yer varmış, su çokmuş oraya yerleşsem rahat ederim diye düşünüyorum şimdiden.

Gürültü çıkacak ben doğarken, yine insanlar tartışacak, bana ne?

Kalbim bir başka çarpıyor bu günlerde.. İnanılmaz bir merak ve heyecan içindeyim..Yapacağım o kadar şey var ki.. Göbek bağından bile sıkıldım. İki de bir elime ayağıma dolaşıp duruyor.İlk işim bağlarımı kesmek olacak.

Burda aldığım eğitime göre büyük insanlar ilk önce beni ağlatacaklarmış. Sinir oldum bu büyüklere , gülmenin nesi var ki? Ve ya beklemenin..Elbette nefes alacağım. Kararlıyım.. Gülmeyi de öğrendim bu arada, bir dostum diyor ki, gülersen her şey daha güzel olur, aklımda kaldı..

Herkesin farklı düşünceleri varmış Mesela güzellik kavramı herkese göre değişirmiş. Güzelmiyim bilmiyorum. Ama güzel insan olmayı hedefliyorum.. Çok düşümdüm aylardır. Ne yapacağımı planladım.

Yarın benim doğum günüm..

Küllerimden doğacağım.