Mesajı Okuyun
Old 13-06-2007, 10:53   #4
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Kilimanjaro
Türk Telekom arama kayıtlarını 12 ay süreyle muhafaza ediyor. Takip ettiğim bir hukuk davasında telekoma gönderdiğimiz müzekkereye cevaben telekom böyle bir beyanda bulunmuştu...

Sayın Kilimanjaro ve Sayın Dikici,

Öncelikle yanıtlar için teşekkür ediyorum. Ben de 6-7 yıl önce bir boşanma davasında davalının geriye dönük olarak 6 aylık telefon kayıtlarını talep etmiştim. Kayıtlar gelmişti.

Ancak o yıldan bugüne kadar mevzuatta bir çok değişiklik oldu.

Kısaca olayı da anlatayım.

Müvekkilin işyeri Ocak-2007 de kurşunlanmıştır. Müvekkil olay günü verdiği ifadede, şüphelendiği şahısları, telefon numaralarını bildirmiştir. Birer hafta arayla, ek ifade vermiş; bu ifadelerinde de tehditin devam ettiğini, telefonun dinlemeye alınmasını talep etmiştir.

Ancak savcılık, sadece ikinci ifadede yazılı olan bir telefonun kayıtlarını talep etmiş ve kayıtlar gelmiştir. Kayıtların beklenmesi vs. gibi sebeplerle 3 ay geçmiş; olay şimdi bize intikal etmiştir.

Savcılığın hatasıyla(Çünkü ilk ifadeyi atlamıştır) 3 aylık süre geçmiştir. Biz vekil olarak Ocak ve Şubat aylarına ait kayıtların ilgili kurumdan istenilmesini talep etmişssek de; 3 aylık sürenin geçtiğini talep etseler bile olumlu yanıt verilmeyeceğini, tarafımıza beyan etmişlerdir. Biz ısrar edince, yasal dayanak getirdiğimiz takdirde, talebimizi kabul edeceğini ifade etmiştir.

Yani Sayın Savcı benden yasal dayanak istemektedir.

Sayın Kilimanjaro,

Bahsettiğiniz yazı yakın bir tarihe aitse ve elinizde ise bana ulaştırabilir misiniz?

Sayın Dikici,

Yorumlarınıza aynen iştirak ediyorum. Ya savcıya beraber gidelim; ya da bana yasal dayanak ulaştırın lütfen...

Saygılarımla