Mesajı Okuyun
Old 04-10-2012, 16:13   #14
suskun_juliette

Disiplin cezasını gerekli kılan bir durum yoktur. Avukat, yarışmacıların kendilerini tanıttıkları bölümde mesleğine yer vermemişti, herkes söylerken kendisi bu konuyu gündeme getirmedi. Şarkı söyledikten sonra sorulması üzerine söylemek durumunda kaldığını düşünüyorum. Kaldı ki şarkı söylemekle reklam arasındaki bağlantıyı kuramadım. Yapsa yapsa kendinin reklamını yapar, mesleğin değil. Kimse güzel sesli bir avukatı olsun diye ona iş götürmez. İçinde uhde kalan bir şeyi gerçekleştirmiştir, bence bu gayet insani bir durumdur ve masumanedir.Meslektaşlarımızı bu tip etkinlik ve yarışmalarda sıkça görüyoruz.( Stil veya yarışma programlarında vs.)Ben kendi koltuğumdan bir an için kalkıp, meslek anlayışımdan uzaklaşıp bir vatandaş olarak baktığımda, televizyona şarkı söylemek vb. amaçlarla çıkan kişiye dosyamı vermem. Çünkü bu meslekten çıkış veya kaçış yolları aradığını, mesleğine yoğunlaşamadığını düşünürüm. Aklıma ilk gelen durum bu olur.Hım, sesi güzelmiş; duruşma salonunda güldür güldür savunma yapar, herkesi etkiler demem yani