Mesajı Okuyun
Old 23-06-2009, 14:37   #1
Av.Ayşegül Çoban

Varsayılan Meslek Etiği

Merhaba Arkadaşlar.Herkese kolay gelsin.Bugün sizlerle başıma gelen bir olayı anlatıp bu durm karşısında ne yapmam gerektiği konusunda fikri nizi almak istedim.İki tane yaşı küçük müvekkilim vardı.Yağma suçunu işledikleri için ağır ceza mahkemesinde yargılanıyorlardı.Aileleri sürekli yanıma gelip durumu soruyorlardı ben de bu aşamada thliyenin mümkün olmadığını duruşmayı beklemeleri gerektiğini izah etti .Derken duruşmaya bir hafta kala başka bir avukatın yanına gittiklerini o avukatta" bu ne biçim avukat ben olsam dosya ağır ceza mahkemesine bile gelmezdi beni tutarsanız çocukları hemen tahliye ettiririm "demiş.Vatandaşlarda o avukatı tayin etmişler.Yani ben almış olduğum davayı daha ilk duruşmasına çıkamadan dosyayı elimden aldı.Şimdi vatandaşlar peşin aldığım bir kısım parayı geri istiyorlar ancak beni henüz azletmemişler.Şimdi sizce bana bu şekilde hakaret eden avukat hakkında ne yapmam gerek aldığım kısmı iade etmesem ne olur çünkü ben kendim çekilmedim ve o aşamaya kadar yapılması gereken herşeyi yaptım.