Mesajı Okuyun
Old 10-09-2007, 10:37   #412
bengi

Mesaj ankara hukuk(lu olmak)

Alıntı:
Yazan ommerfarruk
Hukuk Fakültesi çok mu zor? İlk yıldan itibaren nasıl çalışmam gerekiyor?Tecrübeli abilerim,ablalarım görüşleriize ihtiyacım var.
tabii ki her hukuk fakültesinin kendine göre zorluğu var..ancak kendi okulumdan yani ankara hukuktan bahsetmem gerekirse gerçekten çok çok zor..yani aslında çalışınca herşey yapılabilirmiş gibi geliyo insana.ancak inanın en çok emek verdiğim dersler nedeniyle okul uzattım..tabii herkes aynı şeyi yaşamayabiliyo..bu okulda çalışmanın,derslere devam etmenin yanında şansın da çok önemli olduğunu söylemek istiyorum.
ayrıca değinmek istediğim diğer bir nokta da şu ki;ben ankara hukukta haksızlık yapıldığını düşünüyorum.çoğu sınavda kopya çekmeyi bir meslek haline getirmiş öğrenciler sıralara döşedikleri bilgileri kullanarak o dersi verebilirken,aylarca çalışıp emek sarfeden arkadaşlar(bunu ben de bizzat yaşadım) kalabiliyo o dersten..hocalar müdahale ediyolar kimi zman.ama çoğu da görülmüyo..cin gibi maşallah o arkadaşlar..çok üzücü gerçekten..4 yıldır bu okulda içime sindiremediğim en büyük şey budur..