Mesajı Okuyun
Old 20-01-2004, 00:03   #9
Çaba

Sayın Emin Güneş
Kamu Avukatlarının kurumlarına karşı dava açmalarını, çok uç örneklerle, kurumlarla insanları bire-bir eşleyerek anlamaya çalışmak mümkün değildir.Zira kurum Avukatları aynı zamanda 657 sayılı yasaya tabi olan memurlardır.Kurumların memurlarına karşı uyguladıkları hukuka aykırı işlemlere karşı dava açmaları en tabi haklarıdır.Benim halen açmayı düşündüğüm ama ihmal ettiğim bir konu var,anlattığımda sizde hak vereceksiniz, eminim.6 yıl serbest Avukat olarak çalıştıktan sonra,sınava girip kazandım ve kura çekerek işe başladım.Bana ne yaptılar biliyor musunuz? intibakımda 8 ayı ,kazanılmış hak aylığı olarak hesapladılar.Oysa 657 S.K. göre 6 yılın 3/4 nü almaları gerekirdi.
Bir diğer konu;aynı ilde çalıştığımız aynı kurumun ünvanı Avukat olmayan personeli çalıştıkları 2 yıl için ek oarak 1 kademe aldılar.Biz alamadık neden,Çünkü biz rotasyona tabi değiliz.Oysa ben kura çekip zorunlu olarak orada 5 yıl çalıştım
Bir başka neden daha;serbest Avukat olarak çalıştığınız 4 yıl,kamu Avukatlığında 3 yıl olarak değerlendiriliyor.Neden ?Kurum Avukatları daha mı çok çalışıyor yada hukuki bilgileri daha mı fazla?
İşte dava açma sebeplerinden bir kaçı?