Mesajı Okuyun
Old 16-01-2013, 21:30   #1
Konuk

Varsayılan Eczacının Yanlış İlaç Vermesi

öncelikle 3 aylık hamileyim 24-11-2012 de özel bir hastane de muayenemi oldum doktorum vitamin olarak decavit diye bir ilaç yazan recete verdi eczaneden almaya aynı gun gıttım fakat eczacı vitamin ilacı olan decavit yerine dekort diye bir kortizon ilacı vermiş ve ben bunu 20 gun boyunca kullandım ve tekrar kontrole gıttıgımde doktorumun fark etmesi ile eczacının yanlış ilaç verdigi vede fetüse zarar verme olasılıgı olan bır ılac oldugu ıcın duzenlı takıp gerektıren bır ılac oldugunu soyledı kesınlıkle daha almayın dıyerek gercekte verılmesı gereken decavit adlı ılacı tekrar yazdı ...
eczacıya tepkı olarak tekrar ugrayarak bıze yanlış ilaç vermişsiniz dedigimizde gayet basıt vede sakin olarak bişe olmaz yanlişlık olmus dıye pişkin tavırlar takındı ve biraz tartısarak cıktım eczaneden
simdi takip ve tetkiklerim hala devam ediyor eczacının yanlışlıgı bebegim açısından cok tehlikeli bir durum söz konusu bu durumda eczacının alması gereken bır cezai hukum varmıdır(maddi ve manevi) insan saglıgı hatta iki canlı bır ınsanın saglıgı kusura bakmayın yanlışlık olmus demek kadar degersizmi..
siz hukukculardan bu konuda destek, bilgi ve varsa emsal bir olay gösterirmisiniz