Mesajı Okuyun
Old 27-11-2011, 16:46   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
eşim 12 yıl siyasetten ceza evinde yatmış eşim 35 ,ben 19 yaşındaydım evlendigimizde psikolojisi çok bozuk birisi ama kabul etmiyor bedava yaşıyorum diyip umursamaz,ilgisiz yalan dolan ,planlarından ve tehditlerinden bıktım ben boşanma davası açarsam bu yaşattıklarını nasıl isbat etmeliyim mahkemede bunlar nafaka için geçerli sebep olurmu,ben onun yüzünden defalarca tedavi gördüm sırf iki kızım için direndim ama olmuyorr

Sayın konuk,
Cezaevinde yatmış olmak değil ama sözettiğiniz ilgisizlik, umursamazlık, yalan ve tehditler, evlilikte şiddetli geçimsizlik yaratacağından boşanma nedeni olarak kabul görebilir. Eşinizin bu olumsuz davranışlarını tanık dahil her tür yasal delil ile kanıtlayabilirsiniz.
Davanızda dava süresince geçiminizi sağlamak amacı ile kendiniz ve çocuklarınız için tedbir nafakası, boşanma sonrası için de kendinize yoksulluk nafakası ve çocuklarınızın velayeti ile birlikte iştirak nafakası talep edebilirsiniz. Ayrıca maddi ve manevi tazminat isteme hakkınız da bulunmaktadır.
Tüm haklarınızla ilgili bilgi edinmek ve davanızı açıp takip etmek üzere bir avukattan doğrudan hukuki yardım almanızı öneririz.