Mesajı Okuyun
Old 12-10-2012, 14:59   #1
Konuk

Varsayılan "Sevgim bitti" Demesi Boşanma Sebebi Midir?

10 senelik evli bir bayanım.Severek anlaşarak evlendik ve hiç kavga tartışmamız olmadı...Ailesi yüzünden 2 kez sözle boşanmak istediğini belirtmişti ve 6 ay ayrı durup yeniden birleşmiştik.2012 Mayıs ayında eşim boşanma kararını açıkladı.Sebep sadece "sevgim bitti istemiyorum"oldu.Evliliğimin bitmesi taraftarı olmadım boşanmak istemiyorum dedim.Ramazan bayramında da evden ayrıldı ailesinin yanında kalıyor...Ben evimizde kalıyorum yaşadığım ilde yakınım yok...
Part time bir işte sigortasız çalışıyorum.Eşim hala boşanma davası da açmadı(Adli tatil vardı)...Bana evi boşalt ailenin yanına git fatura(elektrik,su,tel. doğalgaz) ve geçim masrafların bari olmasın,boşanacağım insana bu kadar baktığım yeter diyor...Ben de şu an ailemin yanına dönmeye hazır değilim.Kendi başıma
geçinecek kadar kazanmıyorum...

Amacım masraf yaratmak öç almak değil ancak gücüm geçimime yetmeyecek...Eşim özel bir kurumda maaşı 1500-1800 arası ve bir de henüz borcunu ödediği arabası var o kadar...Ev zaten babasının.

Sormak istediğim
1-Ben sigortalı çalışırsam nafaka bağlanır mı?Çalıştığım yer belli çalıştığımı eşim biliyor...
2-Sigortasız ya da sigortalı part time çalışmam nafaka almama engel mi?
3-Eşimin ailesi bileziklerimi de almıştı hak talep edebilir miyim?
4-En önemlisi ben nerede kalacağım.Ev eşimin ailesi üzerine kayıtlı.Kiraya çıksam masrafını nasıl karşılayacağız ortak mı ödenecek kira yoksa ben mi ödeyeceğim?
5-Babasının evinde oturmaya devam etme hakkım olur mu?
6-Tazminat davası açabilir miyim?10 senelik hakkım var diye düşünüyorum manevi yönden yıprandım çok...Bu konuda ne yapabilirim.
7-Sevgim bitti boşanma sebebi midir?
Şimdiden teşekkür ederim...Saygılar.