Mesajı Okuyun
Old 20-10-2009, 11:55   #284
yalcin3

Alıntı:
Yazan Denizcan Sarıkaya
Matematiğin muhakeme gücüne nasıl bir yararının olduğunu son sınıfta anlayabilirsiniz.Son sınıf arkadaşalarım bunu net bir şekilde belirttmişlerdi.Tabiki hukukta integralin veya türevin bir formülünü görmüyorsunuz.Ayrıca coğrafya dersinden(sözel olduğu için söylüyorum) akarsuları da görmüyoruz derslerimizde ya da iklimleri....matematik beyni geliştirir.beyinde karşılaştırma ve çözüm önerme ye büyük yarar sağlar.bu da hukuka gayet yarar sağlar diye düşünüyorum...Ayrıca çok değerli hocamız sn. Erdal Onar da sınıfta bu konuyla ilgili çok net bir şey söylemiştir.Hukuk bölümün sözelden eşit ağırlığa geçtiğinde başarının arttığını veya eşit ağırlıkla gelen öğrencilerin daha başarılı olduğunu ve matematiğin bunda büyük bir önemi olduğunu vurgulamıştır.

siz matematiği sadece integral-türev-formül olarak görüyorsanız bir şey diyemem.
saygılar

not:son sınıf arkadaşlarımdan aldığım beyanlar yazdıklarımın içeriğini oluşturmaktadır ve bende aynen katılıyorum
Sadece bir derece katkısı vardır.Hocanızın bunları söylemiş olması ya da son sınıf öğrencilerinin görüşü benim görüşümün yanlış olduğu fikrini uyandırmıyor bende.Fakülteye benden çok daha düşük puanlarla gelmiş ve benden çok daha fazla başarılı olan öğrenciler de mevcut.Tamamen kendi gözlemlerimle ve devlet üniversitesinde okuyan biri olarak yapıyorum bu yorumları.
Yine dediğimin arkasındayım paralı okuyan öğrencilerin üstüne gitmek bence anlamsız.Birine kızmaya hakkımız varsa o da bu düzeni oluşturanlaradır.Devlet paralı hukuk eğitimi hakkını tanımışsa vatandaşların da bu hakkı kullanması çok normal değil midir Sn Denizcan?