Mesajı Okuyun
Old 25-10-2007, 12:27   #17
Avukat Hakan Eren

Varsayılan İşte en kritik nokta

Alıntı:
Yazan Av.Selim Balku
İstemiş olduğunuz 4 günlük sürede müvekkiliniz borcunu vermeseydi ne yapacaktınız?

Alıntı:
Yazan kadirtoprak

ben ödeyecektim vs. de konu bu değil...

Sayın kadirtoprak,

Bu olayda en kritik nokta aslında budur. Gerçekten de, istediğiniz 4 günlük süre sonunda borç ödenmeseydi ne yapacaktınız?

a- Siz ödeyecektiniz (-ki müvekkiliniz akrabanız çok yakın dostunuz falan değilse asla tavsiye etmem)
b- Meslektaşınızın telefonlarına çıkamayacaktınız
c- Sizi, meslektaşınız karşısında mahçup duruma düşüren müvekkilinizin vekaletinden istifa edecektiniz
d- Meslektaşınız ile siz görüşüp, "benim müvekkilim sözünü tutan bir insan değilmiş. Özür dilerim. Nasıl biliyorsanız öyle yapın" diyecektiniz.

Siz bu seçeneklerden herhangi birinin gerçekleşmesini istermisiniz?

Unutmayın ki, ödeme emrini almasına rağmen alacaklı vekili ile irtibata geçmeyen ya da geçmiş farzetsek bile sonuçta anlaşamayan ve en nihayetinde borcunu ödemeyen sizin müvekkiliniz. Hacze geliniyor ve bu kez de süre isteniyor... Tamam da hacze gelininceye kadar geçen sürede müvekkiliniz bu sorunu çözmek için ne gibi adımlar attı?

Unutmayın ki avukatın görevi haczi - muhafaza işlemini önelemek değildir.

Benim de müvekkillerim zaman zaman telefon açarlar ve "hacze geldiler ne yapacağız" diye sorarlar. Verdiğim yanıt (ekstrem örnekler hariç) değişmez: Ödeyin...

Acizane görüşerim budur. Saygılarımla...