Mesajı Okuyun
Old 28-03-2008, 00:26   #11
av.muammer

Kısa vadede sistemin eksik ve hatalarının, yavaşlıklarını olmasını yadırgamamak gerek bence. Buna benzer hiç bir uygulama tepeden inme dört dörtlük başlamış değildir.
UYAP' ın daha verimli olması için öncelikle altyapının çok iyi hale getirilmesi gerekiyor. Uygulama kullanıldıkça eksik ve hataları zamanla düzelecektir.
10 Mart 2008 tarihinde UYAP Avukat Portal üzerinden e-dava açtım ve hiç bir sorunla da karşılaşmadım, şimdilik tevzi bürosuna fiziki evrak teslim ediliyor ancak çok yakın bir zamanda bu da tarihe karışacak. En azında UYAP Avukat Portal üzerinden e-dava açarak 1-Dava dilekçesini havale ettirecek hakim bulma, 2-Tevzi bürosunda ilk kayıt sırası bekleme, 3-Maliye veznesinde harç sırası bekleme, 4-Tevzi bürosunda dosya teslim etme sırası bekleme gibi iş yükü fazla adliyelerde çok zaman alan işlemleri 5 dakika gibi bir zamanda gerçekleştirdim. Bence bu yadsınamayacak kadar önemli bir gelişmedir. UYAP' ı (şimdilik) iş yükünü artırdığı, yavaşlığı gibi yönleriyle eleştirmek yerine aktif olarak kullanmak ve daha iyi olması için fikir ve önerilerle katkıda bulunmak daha doğru olur düşüncesindeyim.