Mesajı Okuyun
Old 13-05-2017, 17:09   #1
Konuk

Varsayılan 1 yıldır Almanyada eşimle yaşamaktayiz. 9 aylik hamileyim. Eşim bir sürü vaadlerde bulundu ama hicbirini yapmadi. Benimle hicbirseyini paylasmiyor.

Bir bucuk yıldır nikahlıyım ve 1 yıldır Almanyada esimle yaşıyorum. Eşim çok yalan söylüyor ona güvenim kalmadi. Ailesini ve akrabalarini benden önde tutuyor. Ihtiyaçlarimi karsilamiyor, bana para bırakmiyor. Söyledigimde ise cok ama cok az para birakiyor o parayla hicbirsey yapamiyorum.Bana para vermiyor fakat akrabalarina cok aktariyor. Hicbirseyini benimle paylasmiyor. Aramizda surekli mesafe ve bir sogukluk var. Dügün takilarimi aldilar. Altinlarimi kendi hesabina aktardi ve paralari da aldilar. Su an 9 aylik hamileyim yakinda dogumum olacak Cocuk ve anne icin devletin yatiracagi parada da gözü var. Elimden almak istiyor. Bana hic deger vermiyor. Hicbir konuda fikrimi sormuyor. Hala Turkiyeden getirdigim kiyafetlerimi giyiyorum. Ne birlikte sosyal aktivitelerde bulunuyoruz ne de baska birsey. Cok bencil. Hicbir konuda yardimci olmuyor. Hicbirseye beni dahil etmiyor. Evde hic konusmuyoruz. Benimle sohbet dahi etmiyor. Neden evlendigine anlam veremiyorum.Almanya ya geldim kimsem yok. Tek basimayim. Ben yuvamin yikilmasini istemiyorum. Esimi seviyorum fakat beni hayatinin, hayallerinin, planlarinin disinda tutmasi ve bana deger vermemesi ayrica yalanlar soylemesi beni umutsuzluga tesvik ediyor. Bu sekilde bir ömür gecilmezki. Hayat arkadası olamamışız. Bir hiçmişim gibi hissettigim bir evliligie daha ne kadar sabır gösterebilirim bilmiyorum. Esimle cok kez konustum sıkıntılarımı fakat ona gore ortada bir sorun yok ve hersey normal. Cok mutsuzum. Degismiyor. Ben ayrilmak istiyorum. Fakat kimsem de yok Almanya da. Tek basimayim. Almancam yeterli degil ama yolumu birsekilde irademle cikarabilirim. Bebegim de olacak. Bebegimi onlara vermek de istemiyorum. Esim isveren. Maddi durumu iyi. Ailesiyle ic ice. Ayrilirsak maddi sartlari iyi diye cocugumu esime verirler mi? Benim yasal haklarim nelerdir? Ilk nereye gitmeliyim? Kimden yardim almaliyim? Bu arada eşim Alman vatandası. Ne olur yardim edin, yol gösterin cok zor durumdayim. Cikmazdayim. Kimim kimsem yok.