Mesajı Okuyun
Old 12-02-2007, 16:14   #36
mutlakadalet

Alıntı:
Yazan RANA YILDIZ
sayın turan; öncelikle hepimiz birbirimize bu site içinde rumuzlar ile hitap ediyoruz.bir hukuk öğrencisine sayın öğrenci veya bir avukata sayın avukat demiyoruz çünkü öyle olmasa idi rumuz almaya gerek olmazdı herkes birbirini işi ile çağırırdı.demek bana bir gün kızarsanız sayın 'stajını tamamlamış' diyeceksiniz.ama ne zaman tamamlamış ne stajını tamamlamış onu da bilginize açmış değilim.bir rumuz var onun da bir fonksiyonu var lütfen bunu kullanın.sayın hakim adayı diye başlayan hitabınız öfke dolu ve hoş bulmadım.

Üzerime vazife olmayarak, bir hususu, anladığım kadarı ile açıklamaya çalışayım.

Sayın RANA YILDIZ, Sayın Turan'ın yazmış olduğu mesaja, Sayın hakim adayı diye başlaması, onun çok kızgın olduğu anlamına gelmiyor kanımca. Hatta mesajına bu şekilde başlaması, meslektaşına gösterdiği saygının da bir tezahürüdür bence. Sayın Turan, karşısındaki kişiye, "Alelade bir hukukçu" ya da "hakim adayı" şeklinde hitap etmeyi tercih edecekti. O, tercihini "hakim adayı'ndan" yana kullandı. Ben de hitap ederken, Alelade bir hukukçu şeklinde hitap etmek istemem açıkçası. Hele ki karşımdaki kişi adaleti sağlamak için çok çetin bir işe soyunan, saygın bir mesleğin mensubu ise, O'na asla "Alelade bir hukukçu" diyerek hitap edemem.

Saygılarımla