Mesajı Okuyun
Old 05-03-2012, 10:19   #1
Konuk

Varsayılan aile konutundan çıkarılmak ile tehdit edilmek .

Ben 5 yıllık evli bir bayanım. Özel bir bankada çalışmaktayım. Eşim ise öğretmen. Ayrı yaşıyoruz. Eşimin lojmanında oturuyoruz. Bir de dört yaşında bir kızımız var. Eşim birkaç ay elektrik ve su faturalarını ödedikten sonra evle ilgili hiçbir faturayı ödemediği gibi, ayrıca lojmanın kışın oldukça yüklü gelen aidatını da ödemiyor. Evin geçimi ve çocuğun giderlerine de hiçbir şekilde katkısı yoktur. Kendisi ayrıca özel bir dershanede de çalışıyor. İyi geliri var. Lakin iş nafakaya gelince bir sürü gider ve borç çıkartıyor.Dava açsam bile Nafakayı çok az alabileceğimi söylüyor.İki aylık birikmiş lojman aidatını ödeyemedim. Ödenmezse lojmandan çıkartılacağını söyletti bana.
Daha önce ise bir arkadaşımın arkadaşı olan bir avukat onun kurumuna lojmanın aile konutu olduğuna dair bir yazı göndermişti.
Kendisi beni lojmandan çıkartabilirmi ? Nafaka davası açmayı istiyorum ama birçok gider ve borç gösterdiği için zaten çok cüzzi bir rakam verilmesinden korkuyorum. Ama böyle de olmuyor . Çocuğum dışında bana da nafaka bağlanabilirmi ? Normalde resmi olarak kanıtlanan geliri benden çok yüksek. ?
Lojman aidatını ödemelimiyim ? Bu durumlar ileride açılabilecek bir boşanma davasında onun açısından bir kusur teşkil eder mi ?