Mesajı Okuyun
Old 10-05-2013, 15:06   #1
Konuk

Varsayılan Kıdem Tazminatı/Boşanma/Mal Rejimi Tasfiyesi

Merhabalar, öncelikle teşekkür etmek istiyorum yardımlarınız için sağolun. Sorum şu; 2 yıldır evliyim. bu süre içinde eşim çok basit sebeplerle sık sık boşanmaya kalktı ben onu hep alttan aldım da iyi kötü evliliğimi yürütüyorum. yalnız eşime hiç güvenim yok. çünkü daha ilk günden maaşını benden hep kaçırdı çeşitli giderler göstererek ailesi için sarfetti. bu arada ailesi son derece varlıklı ama insanoğlu açgözlü olmaya görsün. bana veya bize gelince de başının çaresine bak dedi. yaşım 36 aynı işyerinde 16 senedir çalışıyorum. bugün işten ayrılcak olsam iyi bir kıdem tazminatı elde ediyorum. Bu tazminatımda eşimin herhangi bir hakkı oluyor mu kanuni olarak durum nedir ? Eşim kendi yüksek gelirini kendi bildiği gibi kullandı bense çalışarak kendi ihtiyacımı kendim karşıladım. ve sık sık boşanmaya kalkan birisi olarak tazminatımı kendi geleceğimin teminatı olarak kullanmak kendime bir ev almak istiyorum. Eşim burda bir hak iddia edebilir mi ? yani boşancak olursak eğer. Hak durumum nedir ?