Mesajı Okuyun
Old 15-02-2013, 16:20   #5
Av. Fatih KOCATÜRK

Sayın av.sercan35 öncelikle şunu belirtmek gerekir ki sitemlerinizin büyük bir bölümünde haklısınız. Fakat ben de bir stajyer olarak söyleyebilirim ki bahsettiğiniz sorunlar biz stajyerlerin kendisinden de kaynaklanabiliyor. Ben birçok arkadaşımla konuştuğumda genelde "nasıl daha fazla rahat edebilirim"i düşündüklerini görüyorum, "nasıl yaparım da daha fazla şey öğrenebilirim" diye düşünen çok azınlıkta.
Şunu kabul etmek gerek bir kere; yanında çalıştığımız avukatlar öyle sabahtan akşama kadar boş boş oturan insanlar değiller. Sürekli olarak bir işleri var ve sürekli olarak kafaları birşeylerle meşgul. Dolayısıyla onların bize, biz istediğimizi göstermeden öğretmenlik yapmasını beklemek çok makul değil. Biz ne kadar soru sorarsak, ne kadar çok sorumluluk ve iş almak istersek onlar bize o kadar öğretmeye çalışırlar diye düşünüyorum. Bunları bu durumu bizzat yaşadığım için bu kadar rahat söyleyebiliyorum.
Ama tabi şu da var, biz stajyerler ne kadar öğrenmeye iştiyaklı olursak olalım karşılığını alamayabiliyoruz bazen. İşte bu durumda bizden daha tecrübeli meslektaşlarımızı eleştirmeye hakkımız olduğunu düşünüyorum. Ancak biz iştiyaklı olmazsak, ne istediğimizi bilmezsek, bu istediğimizi de bize öğretecek olan tecrübeli meslektaşlarımıza bildirmezsek pek de eleştiri hakkımız kalmıyor maalesef.