Mesajı Okuyun
Old 02-03-2002, 00:28   #1
esma

Varsayılan Tedbir Nafakası

11 senelik evliyim,ortaokula giden bir oğlum var. oglumla beraber ailemin yanında yaşıyorum,çalışmımıyorum herhangi bir gelir kaynagımda yok. eşim ruh hastası,hastaneden raporu var. ama şuan çalışıyor. bizde rahatsızlığından dolayı ayrı yaşıyoruz.bir yıl önce tedbir nafakası açtım o sırada kendisi hastanede tedavi gördügünden alamadım. şimdi ise icra kapalı, mal araştırması yapılıyor diyor avukatım. toplam 1yıl 3 ay oldu,beni geçiştirip duruyor. ben neyapa bilirim nafakamı nasıl alabilirim. avukatım beni kandırıyormr. benim hiç gelirim yok ailemden ayrı yaşamak istiyorum.bunun için ne kadar nafaka bağlanabilir.avukatım 50milyon benim için,40 ta oglum için olacağını söyledi.ben daha fazla istiyorum,fakat avukata anlatamıyorum,kanunlar mı böyle,yoksa avukatın ihmalimi,bilgisizliğimi bilemiyorum.yardımcı olmanızı bekliyorum. açtığımız nafaka tetbir davasında,nafakayı hak ettim,bir yıl 3aydır hiç para alamadım.boşanma davası açmadım,kaç yıl tetbir nafakasını boşanmadan alırım.bir yıl 3aylık birikmiş parayı toptan mı yoksa aylara mı bölünmüş olarak alacağım.şu an maddi sıkıntıdayım,davayı kendim yürütebilirmiyim(avukatı azledince dava düşmüş mü olur,benim yeniden dava açmam mı gerekir)yardımlarınız için şimdiden çok ama çok teşekkür ederim.çok acil cevap bekliyorum. not:eşim kamu personeli

31-03-2001 13:43:08