Mesajı Okuyun
Old 19-02-2012, 13:58   #8
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Admin
Zaten o yüzden yazılı başvuru önerdim. Yazılı şekilde böyle bir cevap versinler (de görelim!) ve o zaman tartışalım.

Bu konuyla ilgili daha önce Mahkemelerin bu yönde yaptıkları taleplere dahi, GSM şirketlerinin "bizde sadece görüşme bilgilerinin tarih vs. ayrıntıları var, önceden Mahkeme kararı yoksa, görüşmelerin ses kayıtları bizde olamaz" şeklinde verdikleri pekçok resmi cevaba ben rastladım. Herhangi bir dosyasında aksi yönde bir yazılı cevap görmüş meslektaşım varsa, paylaşırsa hepimiz aydınlanırız ve bir araya gelen bu kadar hukukçu olarak da komplo teorisi yerine durum tespiti üretmiş oluruz.

Evet, geriye yönelik 1 yıllık kayıt verebileceklerini ifade etmektedirler. Hrant Dink davasında katılanların ısrarlı talepleri sonucunda geriye yönelik 5 yıllık kayıtlar getirildi. Artık şunu biliyoruz: En azından geriye doğru 5 yıllık kayıtlar saklanmaktadır. Ötesini şu anda bilmiyoruz.

Sizin teknolojik bilginiz benden fazla kabul ediyorum. 5 yıllık tüm verileri(tüm konuşulanları) saklayabilen sistem, içeriğini de pekala saklayabilir. Ben bunun tesadüf olmadığını düşünüyorum. Sistemimiz şöyle işliyor: Sakla samanı, gelir zamanı.