Mesajı Okuyun
Old 12-11-2009, 03:13   #25
Tuğba Sinem Özsaygılı

hazalcım bende 2 hafta önce sultanahmette başlattım stajımı 2-3 günde bir imza atmaya gidiyorum sadece..
genelde eğer başvurduğunuzda yoğun bir büroda çalıştığınızı söylerseniz onlar size yardımcı oluyorlar.
örneğin ben kaçakçılık bürosuna düştüm kalemdekiler hergün gelip imza atıcaksın dediler
bende sadece imza attırıcaksanız hergün gelmiyim bari dedim 2 günde bir gelmemi söylemelerine rağmen 3 günde bir gidiyorum sorun çıkarmıyorlar..
ancak bildiğim kadarıyla sultanahmet adliyesi bile olsa ( ki en rahat stajın orda olduğu söyleniyor ) bazen hergün gelmeni isteyen kalemler çıkıcaktır..

ssk olayın içinde eğer işverenin işten çıkışını bildirdiyse bu ssk 'nın web sitesine aynı gün ya da ertesi gün otomatik olarak geçiyor. sen sorguladığında yine aktif gözükür bu önemli değil .. önce ssk dökümünü al sonra sırasıyla ssk.gov.tr 'nin ana sayfasından çalışan bölümüne gir , sonrada hizmet hesabına tıkla .. orda açılan ekranında dökümünü al çünkü son priminin yatış tarihini ve işten ayrılma tarihini bu döküm belirliyor.

bu eğer işverenin bildirim yaptıysa böyle.. ki seni işten çıkardığına göre aynı gün bildirim yapmıştır sanırım sen sorgulama sayfasındaki " aktif " yazısına takıldın