Mesajı Okuyun
Old 16-02-2007, 11:52   #36
ISIL YILMAZ

Geçen haftayı ve bu haftanın yarısını ağır bir grip sebebiyle evde geçirdim.

Maalesef sabah programlarını izleme imkanım oldu. Gerçi herhangi birine 15 dakikadan fazla dayanabilmiş değilim.Pespayelikleri nedeniyle hiç bilmediğim bir dille yayın yapan RTL'yi filan izledim en sonunda ( iyi ki çalışıyorum, sabahları evde olsaydım fıttırırdım herhalde.)

Her kanalda aynı tuhaflık vardı. Sabah sabah birileri ( birçok kadın ), bir kadını ortaya oturtmuş, kendini sağduyu abidesi zanneden spiker/sunucu kılığında bir başka kadın da "ortamı" yönetiyordu. Yaptıkları şey, orta sınıf ahlakı ile ellerine verilmiş bir oyuncağı ( ortadaki kadın ) yadırgamak, yargılamak ve o ortadaki kadının "hatalarını" şehvetle izleyip eleştirerek kendilerini aklamaktı.

İki kanalda ise ikişerden dört magazin gazetecisi ( ?! ) magazinel bir şahsı tartaklıyorlardı. Hastalığım sırasında öğrendim ki, Tuğba Ekinci meğerse kendi sesiyle şarkı söylemiyormuş, Türkiye'nin Milli Vanilli'si olmuş kendileri. Haa bir de Ankaralı Turgut ve haremi vardı. Dini nikahlı eşi ile kendisi bir kanalda zemzem suyu ile aklanırken, aynı gün ve saatte bir başka kanalda resmi nikahlı eşi ne kadar da mazlumdu, ya rabbim !

Ben anlıyorum cinnet denen şeyi, Geçirecektim çünkü. Dark demiş ki mesajında, izlemeyin sinirlenmeyin. E, ama izlemesem de varlıklarını biliyorum bunların ve engel olamıyorum kendime. Kaldı ki, kötü şeyleri zapla mantığını da bir türlü kabul edemiyorum. ( Gribimi arttıran bir etki dahi yaratmış olabilir bu programlar )

Bunlardan kaçayım derken karşıma sabah sabah kim çıktı, dersiniz? Tabii ki Seda Sayan! O da hafızamın bana bir kıyağı olarak adını şu an hatırlayamadığım bir piyanist şantörün eski eşi mi dini nikalı eşi mi bilmem bir kadını almış ortaya, höykürüyor kadının suratına suratına : " Sen çocuğunu nasıl annene bırakıp bilmemnerelere gidersin de o çocuğu üç yıl aramazsın" diye. Kadının annesi de orada ha babam kızına yükleniyor. Ya sabır ! 15 dakika da burada geçirdikten sonra " felaketim oldu, ağladım" desem abartmış olmam.

Burada bunların sosyolojik tahlilini yapacak değilim aslında, ama baktığımda karşılaştığım tablo gerçekten sinir bozucu idi. Ben bir - iki yıldır iki kanal haricinde tv.de haber izlemiyorum, izleyemiyorum. Çünkü kendimi okkalı küfürler saçarken buluyorum ortalığa, evet tv ahlakımı da sinirimi de bozdu vallahi. Bu nedenle tek haber kaynağım gazete oldu, artık. Yani, gündüzü ayrı beter gecesi ayrı beter televizyonun.

Tam bir pespayelik!