Konu: barışma
Mesajı Okuyun
Old 01-12-2011, 09:31   #1
Konuk

Varsayılan barışma

ben bundan yaklaşık3 ay önce eşime ayrılık davası açmıştım haziranda dava açıldı ama 7 eylülde dava görülecekti 3 ay boyunca ben ve 4 çocuğum baba evinde kaldık eşim tarafından hiç aranıp sorulmadım ne maddi ne manevi hiç bir destek almadım mahkeme bile borodan bana verdiği avukattan tedbir nafakası bağlanmasını istedim bunun ancak eşim kendi isteğiyle gelirse nafaka bağlana bilir dedi ben kayın validemle oturuyordum ve eşim annesini bana karşı savunuyor benide ona hizmet etmediğim için artık maddi manevi her türlü ilüşkisini kesmişti bu yüzden açmıştım davayı daha sonra 3 ay baba evinde kaldığım sürece aile büyükleri araya girerek bizi barıştırdı ve mahkemeye gitmeden barıştım ama şimdi çok pişmanım keşke barışmasaydım yine aynı şeyler yaşıyorum kayın valideyle oturma ve eşimin bana olan ilgisizliği ne yapmam gerekiyor bana yardımcı olsanız sevinirim yine ayrılık davası açsam hahkeme bena yine belirli bi aymı verecek dava görülüp nafaka bağlanması için birde eşim eğer ben ayrılık davası açarsam boşanma açacağını söylüyor ben boşanmak istemiyorum ayrı yaşayıp nafaka almak istiyorum eşimin geliri2.300 ayrıyeten kayın validemin600tl bağkur maaşı var eşim alıyor başka kardeşi olmadığından 2 katlı evi var kendisine ait nafaka ile birlikte birkatını isteme gibi bir hakkım varmı çocuklarımı yanıma alacam ve okullarından uzak bir yere yerleşemeyeceğimden böyle bir talepte buluna bilirmiyim.