Mesajı Okuyun
Old 10-04-2007, 11:14   #2
av.semire nergiz

Alıntı:
Merhaba,

Ben Türk vatandaşı ile evli Rusya asıllı bir bayanım. Türkiye'de yaşıyorum. 26-30 Mart tarihleri arasında ATV de yayınlanan bir program beni ve benim gibi Türk vatandaşları ile evli binlerce Rusya vatandaşını çok üzdü. Bu olay bütün Rus Kadınlarını aşağılamıştır. Biz Türkiye'de yaşan bir topluluk olarak buna karşı sesimizi duyurmak istiyoruz. Aşağıda bu kanal ve program ile ilgili şikayetimizi dile getirecek bir mektup görülmektedir. Bu mektup ile birlikte kanala ve programın yapımcısına dava mı açmamız gerekir, RTUK veya Kadın Hakları Dernekleri üzerinden mi hareket etmemiz daha doğru olur? Bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum. Bir kadın olarak yine ancak diğer Kadınlardan yardım bekliyoruz.

Öncelikle bahsettiğiniz programı izlemediğimi belirtmek istiyorum;ancak program içerik itibariyle belirttiğiniz şekilde ise rtük ve cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunabileceğiniz gibi maddi ve manevi tazminat davaları da açabilirsiniz.Bütün bu müracatlarınızı yaparken bir avukatn profesyonel yardımından faydalanmanızda yarar vardır,maddi durumunuz avukat tutmaya elvermezse bulunduğunuz ilin barosuna müracaat ederek adli yardımdan bir ücretsiz avukat teminini sağlıyabilirsiniz.Derneklerden ve kadın kuruluşlardan kamuoyu oluşturmak üzere destek talebinde bulunmanız da faydalı olacaktır elbette.İyi günler diliyorum