Mesajı Okuyun
Old 22-12-2008, 21:45   #3
üye8180

Bu nasıl bir uygulamadır ki, bir anda, ' ben yaptım oldu ' mantığı ile alınan bir yönetim kurulu kararı ve üyelerin cep telefonlarına çekilen mesajlarla, Kadın Hakları Uygulama Merkezi'nin işleyiş sistemi ortadan kaldırılarak, nöbet ve dosya listesi genel adli yardım listesine dahil edilmiştir.

Kadın Hakları Uygulama Merkezi'nden yıllardır nöbet ve dosya alan bir avukatım. Seminerden geçtim. Kendimi aile hukuku, kadın hakları konularında yetiştirmeye çalıştım. Hatta malumunuz, kadın haklarına ilgi duyan meslektaşlarımızla THS. 'den çıkardığımız KAHDEM'i oluşturduk, hayata geçirdik, kurumsallaştırdık.

Şimdi barom bana, mesela pazartesi günü zarfta bir görevlendirme yazısı gönderecek. Açıp bakacağım ki, bir iş davası veya tazminat davası. Haklı gerekçe olmadan işi reddetme olanağım da yok malumunuz. Şimdi ben bu branşlarda çalışmıyorsam, bu davalarda tecrübem yoksa bunun bana ne faydası olacak ve adli yardım müvekkilime ne kadar faydası olacak. ? Eğitimini aldığım, severek çalıştığım, kendimi, müvekkilllerime faydam olsun kaygısı ile yetiştirdiğim bir alandan, tepeden inme bir karar ile kopartılmam ve ' artık biz sana hangi davayı gönderirsek o davada vekillik yapacaksın ' denmesi ne kadar adil ?

Yazık olmayacak mı bu kadar emeğe, mesleki tecrübeye.