Mesajı Okuyun
Old 21-09-2007, 10:43   #152
SINIRSIZ

Alıntı:
Yazan Av.Ferda Aydın
Sayın Avnihal çoçuğunuzun ismini koymakta şansınız olmadığını ve kızınızın ismini kayınpederinizin koyduğunu belirtiyorsunuz. Bizler birer hukukçuyuz; ve benimsemediğimiz şeylere kırıcı olmadan karşı çıkabilmeliyiz ;Yanlış mı düşünüyorum?...

Çok doğru düşünüyorsunuz.. fakat bazı şeyleri yapabilmek için ya kırıcı olmanız gerekiyor ya da yapmamayı tercih etmeniz.Ben hamile iken çocuğumun ismini koymak isteyen kayınpederime ' 9 tane çocuğunuz var dokuz isim koymuşsunuz bide bizim ilk çocuğumuzun ismini koymaya neden talip oluyorsunuz? dedim.. bence bir isim bulmak bile zorken onlar dokuz isim bulmuşlar.. 'kızım dedi, 9 çocuğumun ismini de ben koymadım.. onları da benim büyüklerim koymuştu.. sizde kendi torunlarınızın ismini koyarsınız artık'
Bazı şeyleri yaşlılara kırıcı olmadan anlatmak zor.onlar kendilerine bunu hak görüyorlar.. sonra diğer büyüklerimizde 'aman ne olacak altı üstü bir isim' kırma diyorlar.. ve evet bir çok kadının çocuğunun ismini koyma hevesi kursağında kalıyor.sizce herkesin sorunu kırıcı olmadan anlatmayı başaramamak mı? Avukat olsak ta, dirensekte , eşimiz için aile mutluğumuzun devamı için bir takım şeyleri kabulleniyoruz..bizim içimiz burkuluyor , kendi kalbimizi incitiyoruz ama ... ama işte..